Niepubliczne Gimnazjum
w Sichowie Dużym

05 czerwca 2018 13:11 | Aktualności

Dzień Dziecka 2018

4 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się sportowo-charytatywny festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Technikum, aby wspólnie z nauczycielami i uczniami Niepublicznego Gimnazjum  przypomnieć sobie beztroski czas dzieciństwa, aby choć na chwilę stać się dzieckiem i poczuć smak tamtych chwil. W międzyczasie przygotowany został charytatywny kiermasz na którym można było kupić pyszne ciasta oraz grillowaną kiełbaskę. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu i rehabilitacji małej Tosi.

Uczniowie  mieli możliwość wzięcia udziału w wielu wesołych konkurencji. Dużą popularnością cieszyły się narty wieloosobowe przygotowane przez ucznia kl. III TMR – Grzegorza Freliana. W tej konkurencji pierwsze miejsce uzyskała drużyna w składzie: Andrzej Moskal, Michał Fit i Hubert Ziółoowski. W pozostałych rozgrywkach pierwsze miejsca przedstawiały się następująco:

„trójnóg dziewczęta” – Katarzyna Moryto i Klaudia Lasak,

„trójnóg chłopcy” – Kamil Grosicki i Karol Kucharczyk,

„mumia” – Marcin Świderski i Mateusz Łaskawski,

Balony – Magdalena Fortuna

Bieg w workach dziewczęta  – Wiktoria Legawiec

Bieg w workach chłopcy  – Norbert Król

Bieg z piłeczką do pin-ponga dziewczęta  – Magdalena Fortuna

Bieg z piłeczką do pin-ponga chłopcy  – Andrzej Moskal

Najwięcej emocji wywołało klasowe przeciąganie ciągnika. Najlepszy czas uzyskała klasa I TMRiA, drugie miejsce kl. II TMRiA, trzecie miejsce klasa II Gimnazjum. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna nauczycieli.

Wśród uczniów, którzy przynieśli wspaniałe wypieki na kiermasz charytatywny była Zuzanna Gierszyńska  z kl. II Gimnazjum.

Na zakończenie wśród wszystkich osób zaangażowanych w zawody oraz kiermasz rozlosowano drobne upominki (książki, plecaki, torby sportowe, pendrive’y, długopisy, notesy).

Tekst: J. Godzwon